10 propozycji na sesję plenerową w Trójmieście

10 TOP MIEJSC NA SESJE W PLENERZE

Wielu z Was decydując się na sesję plenerową ma zazwyczaj pytanie: gdzie najlepiej zrealizować taką sesję?
Pomysłów jest bardzo dużo, ponieważ każde miejsce jest bardzo dobre, jeśli odpowiednio się przygotujemy, dopasujemy stylizacje dobrane do otoczenia i zachowamy pewną spójność.
Dziś chciałam Wam pokazać 10 propozycji na sesję plenerową w Trójmieście, które można zrealizować w okresie wiosenno-letnim. Podane poniżej przykłady są tylko propozycją moich 10 najlepszych miejsc na zbliżający się okres plenerowy. Oczywiście jest jeszcze wiele innych, które można śmiało wykorzystywać pod sesje zdjęciowe, jak np. parki, polanki, zboża, słoneczniki, dynie itp.

1. KWITNĄCE DRZEWA, SADY

Miesiąc: Kwiecień – Maj

To piękne miejsca, które dają nam piękny plener fotograficzny. Kwitnące drzewa na biało lub różowo zapewniają wiosenne, piękne tło do zdjęć. W Trójmieście można spotkać wiele miejsc z kwitnącymi śliwami, jabłoniami. Wśród kwitnących drzew na różowo skradł moje serce Tamaryszek drobnokwiatowy, którego jest bardzo dużo w samym Gdańsku, dlatego jak tylko zacznie kwitnąć to ruszam na jego fotograficzny podbój 😉 Na dużą uwagę zasługuje też kwitnąca magnolia i wiśnia. To piękne drzewa, które można wykorzystać do wiosennych portretów.

Poniżej przykład zdjęcia wykonanego w maju, na tle kwitnących drzewek.

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

2. KWITNĄCY RZEPAK

Miesiąc: Maj – czerwiec

Poszukujemy oryginalnego miejsca na sesję zdjęciową? Kwitnący rzepak daje nam piękne, żółte i niebanalne tło do zdjęć. W okolicach Trójmiasta możemy spotkać wiele takich miejsc. Wystarczy wyjechać kawałek za miasto i już nasze oczy cieszą się widokiem pięknych, żółtych dywanów.
Najlepiej zdjęcia wykonywać po południu, gdy słońce już jest nieco niżej ( na około 2-3 godziny przed zachodem słońca lub tuż o zachodzie). Jeśli chodzi o stylizację, to tu najlepiej pasują ubrania w kolorze tła, lub ewentualnie biały. Aby nie było zbyt mdło można przełamać żółty kolor nieco bardziej kontrastowym, np. granatowym.

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

3. KWITNĄCE MAKI

Miesiąc: czerwiec

Trzeba pamiętać, że okres kwitnienia maków jest krótki i trwa co najwyżej 2-3 tygodnie. Dlatego, jeśli zaczną pojawiać się czerwone maki na polach należy w miarę szybko decydować się na sesję zdjęciową. Należy pamiętać również, że występowanie maków ( jak i rzepaku) jest powtarzalne co dwa lata w tym samym miejscu. Dlatego, jeśli w zeszłym roku spotkaliśmy maki w pięknym miejscu, trzeba się liczyć, że w tym roku ich występowanie będzie gdzie indziej, natomiast w tym samym pojawi się za rok.

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

4. KWITNĄCE KWIATY (np. róże, łubin))

Miesiąc: czerwiec- lipiec

Te kwiaty, można wykorzystać podczas sesji zdjęciowej np. w parku. Mogą być pięknym dodatkiem do typowo zielonej scenerii, które dodadzą niepowtarzalnego uroku zdjęciom. Dlatego zawsze, starajmy się rozglądać dookoła w poszukiwaniu nowych, niepowtarzalnych miejsc, dodatków kwiatowych, których w okresie letnim mamy pod dostatkiem w każdym parku.

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

5. KWITNĄCA LAWENDA

Miesiąc: czerwiec-lipiec

Kto z nas nie lubi lawendy? Te piękne kwiaty o pięknym fioletowym kolorze i intensywnym zapachu zawsze wzbudzają w nas zachwyt. Okres kwitnienia lawendy trwa około 1 miesiąc. Sesje najlepiej realizować od końca czerwca do połowy lipca. W okolicach Gdańska mamy jedno z pięknych lawendowych pól, które mieści się w Rotmance koło Pruszcza Gdańskiego „ Lawendowa bajka”. Jeśli chodzi o sesje zdjęciowe w lawendzie, obowiązują wcześniejsze zapisy w celu rezerwacji miejsca. Gdybyście chcieli odpocząć w miejscu, gdzie kwitnie lawenda, zaznać ciszy i spokoju, zrelaksować się w cudownych, klimatycznych domkach w jednym z urokliwych gospodarstw agroturystycznych w Przywidzu to polecam odwiedzić miejsce z duszą „ Lawendową Osadę”.

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

6. LAS

Miesiąc: maj-listopad

Las jest zawsze wdzięcznym miejscem na sesję zdjęciową. W zależności od pory roku, klimat w nim panujący może być bardzo różny. Pamiętajmy, że wczesną wiosną nie wszystkie drzewa będą już ładnie zazielenione, ale już od maja jest w nim naprawdę pięknie. Pomysłów na sesję zdjęciową w lesie może być naprawdę sporo i tylko od nas zależy, co i w jaki sposób będziemy chcieli przedstawić. Natomiast las w okresie jesiennym staje się miejscem magicznym, kolorowym i pełnym wielobarwnych scenerii.

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

8. MORZE/ PLAŻA

Miesiąc: kwiecień – listopad

Najpiękniejsze plenery nad morzem są oczywiście w okresie wiosenno-letnim. To w tym czasie możemy poszaleć z pięknymi, letnimi i zwiewnymi sukienkami. Letnie temperatury i długi dzień sprawiają, że taka sesja nad morzem jest dla nas jednocześnie wspaniałym odprężeniem, relaksem i miłym spędzeniem letniego popołudnia. Planując sesję nad morzem pamiętajmy, że ze względu na zbyt mocne słońce najpiękniejszą porą do zdjęć jest wschód słońca i jego zachód.

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

9. WRZOSOWISKA

Miesiąc: sierpień-wrzesień

To kolejne, piękne miejsca pod sesję zdjęciową. Idealnie pasują do zdjęć rodzinnych, dziecięcych jak ciążowych czy ślubnych. Piękne kolory i zachodzące słońce nadaje niepowtarzalnego uroku na fotografiach. Planując sesję w tych okolicznościach przyrody należy brać pod uwagę drugą połowę sierpnia i pierwszą połowę września.

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

10. GDAŃSKA STARÓWKA

Miesiąc: cały rok

Jeśli chodzi o miejski krajobraz to niewątpliwie moje najbardziej ulubione miejsce w Trójmieście. Klimatyczne uliczki, kamienice nadają wyjątkowego uroku zdjęciom. Sesje zdjęciowe na Starym Mieście najlepiej realizować w godzinach wczesno porannych. Mamy wtedy możliwość podziwiania tych pięknych miejsc bez natłoku turystów.

10-propozycji-na-sesje-plenerowa-w-trojmiescie

Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia to zapraszam do kontaktu. Kliknij tutaj.