Kobieca sesja zdjęciowa

Kobieca sesja zdjęciowa – Co warto wiedzieć?

DLA KOGO KOBIECA SESJA ZDJĘCIOWA ?

Kobieca sesja zdjęciowa wzbudza w ostatnim czasie co raz więcej zainteresowania wśród Pań. Decydują się na nią młode dziewczyny, które ukończyły 18 rok życia, młode mamy, które po porodzie chcą ponownie poczuć się kobieco jak i Panie, które przekraczają swój magiczny czas ( 40-tkę ) i z tej okazji decydują się na kobiecą sesję zdjęciową. Taka sesja, to czas poświęcony tylko Paniom. Stają się bohaterkami i pięknymi modelkami. Taka sesja może być dla każdej z Was.

W dzisiejszym poście, zaprezentuję Wam jak po kolei powinno wyglądać przygotowanie do takiej sesji zdjęciowej.

1. PLANOWANIE

Zanim zdecydujesz się na kobiecą sesję zdjęciową zastanów się, jakie zdjęcia są bliskie Twemu sercu i czego dokładnie oczekujesz po takiej sesji.

  • Czy chcesz na zdjęciach wyglądać romantycznie i zwiewnie(delikatnie) czy bardziej z pazurem i uwodzicielsko
  • Jakie fotografie podobają Ci się najbardziej? ( możesz zawsze podesłać swoje inspiracje aby najlepiej określić swoje oczekiwania lub dokładnie opisać swoją wizję sesji jeśli taką posiadasz)
  • Jaki charakter ma mieć Twoja kobieca sesja zdjęciowa? Wizerunkowy, biznesowy czy typowo kobiecy ( sensualny, portretowy)

Kobieca sesja zdjęciowa - Planowanie - 1

Kobieca sesja zdjęciowa - Planowanie - 2

Kobieca sesja zdjęciowa - Planowanie - 3

2. MIEJSCE SESJI

Miejsce sesji ustalane jest indywidualnie, w zależności od Waszych potrzeb. Może to być plener, kawiarnia, Twoje mieszkanie, biurowiec, studio fotograficzne czy też apartament. Miejsce sesji dobierane jest zazwyczaj po dokładnej konsultacji z Wami dotyczącej jaki typ zdjęć chcesz otrzymać, czego oczekujesz. Trzeba pamiętać, że w zależności od miejsca sesji wartość usługi może się różnić. Wiąże się to przede wszystkim z dodatkowymi kosztami za wynajem studia fotograficznego czy apartamentu. Wiadomo, że za sesje w Waszym mieszkaniu czy w plenerze nie są doliczane dodatkowe koszty.

Kobieca sesja zdjęciowa - Miejsce sesji - 4

Kobieca sesja zdjęciowa - Miejsce sesji - 5

Kobieca sesja zdjęciowa - Miejsce sesji - 6a

Kobieca sesja zdjęciowa - Miejsce sesji - 7

Kobieca sesja zdjęciowa - Miejsce sesji - 8

3. PRZYGOTOWANIA

Kiedy mamy ustalony termin i miejsce sesji, kolejnym ważnym krokiem przed jej realizacją są przygotowania, na które składają się:
– wizaż
– stylizacja fryzury
– Stylizacja/ubranie

Makijaż

Zazwyczaj to ja zajmuję się umawianiem dla Ciebie wizażystki ( sprawdzonej i zaufanej przeze mnie), która wykona Tobie profesjonalny makijaż do sesji zdjęciowej. W zależności od tego, gdzie będzie odbywać się sesja, będzie odpowiednio dobierana wizażystka, tak by wszystko było zrealizowane blisko siebie lub nawet na miejscu. Jeśli sesja zdjęciowa odbywa się w plenerze, to umawiam Cię z wizażystką u niej w salonie jak najbliżej miejsca wykonywanej sesji. Jeśli zdjęcia realizowane są w apartamencie, czy u Ciebie w domu, wizażystka przyjeżdża na miejsce. Podczas całego przygotowania Ciebie przez wizażystkę do sesji, towarzyszę Wam od samego początku.

Włosy

Bardzo ważnym momentem przygotowania Ciebie do sesji zdjęciowej jest również stylizacja fryzury. Jeśli zależy nam na nieskomplikowanych ułożeniach typu: podkręcenie włosów, bujne loki czy ładnie wyprostowane – to ja pomagam w ich stylizacji w trakcie wykonywania makijażu. Specjalistycznych ujęć typu: koki, upięcia ślubne – nie wykonuję i do takich zadań umawiam doświadczoną stylistkę fryzur.

Na makijaż i stylizację fryzury przeznaczamy około 1,5 godziny.

Ubrania

Ubrania dobieramy odpowiednio do charakteru sesji zdjęciowej. Stylizacja ubioru leży po Twojej stronie. Ja pomagam w odpowiednim dobraniu pasujących ubrań. Mogę pomóc zweryfikować Ci Twoją garderobę i dopasować te najbardziej odpowiednie stylizacje. Ja również posiadam kilka strojów (koronki, szlafroczki, koszule), które użyczam do sesji w razie potrzeby.

Kobieca sesja zdjęciowa - Przygotowania - 10a1

Kobieca sesja zdjęciowa - Przygotowania - 11a

IV CZAS TRWANIA SESJI

W zależności od wybranej sesji zdjęciowej czas wykonywania samych zdjęć to od 1,5 do 2 godzin plus czas przeznaczony na przygotowania. Dlatego warto zarezerwować sobie w ciągu dnia więcej czasu, aby nie było niepotrzebnego stresu i aby sesja mogła przebiegać spokojnie, bez zbędnego pośpiechu.

Kobieca sesja zdjęciowa - Czas trwania sesji - 9a

V POZOWANIE

Jeśli martwisz się, że nie potrafisz pozować, że niekorzystnie wychodzisz na zdjęciach – nie musisz. Dokładnie podpowiadam, gdzie i jak się ustawić, co zrobić, jak się obrócić by jak najkorzystniej wyjść na zdjęciach. Często potrzebuję pierwsze 20 minut sesji na poznanie Cię, na rozeznanie się w czym czujesz się dobrze, co sprawia Ci trudność. Tak więc nie musisz się martwić o kwestię pozowania. Ważne by zachować spokój, opanowanie i być zupełnie wyluzowanym 😉

Kobieca sesja zdjęciowa - Pozowanie - 13a

VI PO SESJI

W trakcie sesji wykonuję wiele różnorodnych ujęć, w różnych stylizacjach (min.2-3). Na każdą stylizację staram się dopasowywać inne pozy. Dlatego w trakcie sesji powstaje dużo więcej różnorodnych ujęć, z których po sesji wykonuję wstępną selekcję i odrzucam te nieudane, nieostre i niekorzystne. Pozostawiam tylko te najciekawsze, najlepsze, które w formie nieobrobionej przesyłam Tobie do wyboru. To Ty decydujesz, które ujęcia chcesz otrzymać, które skradły Twoje serce i chcesz je zachować dla siebie. Te wybrane poddaję mojej autorskiej, szczegółowej obróbce graficznej.

Kobieca sesja zdjęciowa - Po sesji - 10a2

Kobieca sesja zdjęciowa - Po sesji - 12

Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia to zapraszam do kontaktu. Kliknij tutaj.