Zdjęcia rodzinne w Gdyni Orłowie

Sesja zdjęciowa na plaży – Jak się przygotować?

SESJA ZDJĘCIOWA NA PLAŻY – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Sezon na sesje zdjęciowe plażowe trwa dość długo. Najczęściej klienci decydują się na plażę już od pierwszych dni kwietnia ( a nawet marca, jeśli sprzyja pogoda) aż do listopada. Jednak najgorętszy okres na takie sesje zdjęciowe – głównie rodzinne i ślubne przypada w okresie letnim ( wakacyjnym). To wtedy najwięcej osób spędza wolny czas na spacerowaniu po plaży, łapaniu pierwszych wiosennych i letnich promieni słońca. To dość popularny plener, także wśród osób odwiedzających nasze piękne Trójmiasto. Gdy decydujemy się na spędzenie wakacji w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni lub też w innych nadmorskich kurortach, chcemy zachować piękną pamiątkę w formie sesji zdjęciowej. Mając już dużo wcześniej w swoich planach sesję zdjęciową na plaży powinniśmy wiedzieć jak się do niej dobrze przygotować. Przede wszystkim, jeśli planujemy spędzić urlop nad morzem, a nasza garderoba jest dosyć mocno ograniczona ze względu na niewielki bagaż.

Tu pojawia się zawsze problem. Jak odpowiednio przygotować się do takiej sesji, jaka stylizacja będzie najlepsza? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą do wykonania sesję zdjęciową. Choć przysłowie mówi, że „nie szata zdobi człowieka”, to w tym przypadku odpowiednio dobrana stylizacja ma bardzo duży wpływ na ostateczny odbiór zdjęć. W tym poradniku, podpowiem jak przygotować się do plenerowej sesji zdjęciowej na plaży.

1. POSTAW NA SWOBODĘ

Ubrania nie mogą Was krępować a to Wy musicie się czuć w nich dobrze. Wszelkie eleganckie sukienki i szpilki wśród pań, czy krępujące ruchy spodnie lub eleganckie pantofle wśród panów nie będą dobrym rozwiązaniem w przypadku tego miejsca – plaży. Jeśli sesja zdjęciowa na plaży wykonywana jestw okresie letnim to najlepiej sprawdzą się lekkie, zwiewne, ubrania. Nie mogą być jednak za luźne (by nie dodawały niepotrzebnie objętości) jak i za ciasne, by nie krępowały ruchów.

Panie będą wyglądały pięknie w letnich, zwiewnych sukienkach, spódniczkach, bluzeczkach. W chłodniejsze dni można zarzucić cienki sweterek, kardigan czy też kurteczkę dżinsową.

Małe dziewczynki podobnie jak mamy mogą ubrać urocze sukieneczki czy bluzeczkę ze spódniczką. Świetnie sprawdzają się rozwiązania typu „mama plus córka” czyli ubrania bardzo podobne do siebie, lub nawet identyczne.

Dla mężczyzn odpowiednim ubiorem będą koszulki polo czy też eleganckie koszule rozpięte pod szyją i z wywiniętymi rękawami do łokcia. Do tego mogą ubrać letnie lniane spodnie czy też dłuższe bermudy/spodenki nie krótsze jak do kolan.

W przypadku małych chłopców ubiór może być wzorowany na tatę. Dla mniej wymagających, lubiących proste rozwiązania niezawodnym elementem ubioru są dżinsy plus koszula/koszulka/top.

Pamiętaj, że to plaża, więc jeśli masz słomiany kapelusz, sandałki, klapeczki, dużą cienką chustę którą, można się osłonić od wiatru lub usiąść na niej na piasku – zabierz ze sobą. To pomoże wzbogacić zdjęcia o dodatkowy letni klimat.

2. UNIKAJ UBRAŃ PODATNYCH NA MOCNE ZAGNIECENIA

Nawet idealnie wyprasowane ubranie podatne na zagniecenia może okazać się zmorą nie tylko dla osoby, która musi je nosić na sesji ale także dla fotografa. Minimalne zagniecenia jesteśmy w stanie wyeliminować podczas obróbki w Photoshopie, natomiast te większe sprawiają nieco więcej kłopotu. To wymaga zdecydowanie dużo więcej poświęconego czasu podczas edycji zdjęć, co może skończyć się pozostawieniem tego problemu bez naruszenia lub doliczeniem dodatkowych kosztów za precyzyjną obróbkę graficzną.

3. POSTAW NA STONOWANE JEDNOLITE KOLORY i SPÓJNOŚĆ KOLORYSTYCZNĄ

No tak, to kolejny problem w przypadku odpowiedniej stylizacji do sesji zdjęciowej. Czy zwróciłaś/eś uwagę, że często fotografowane rodziny ubrane są niemalże identycznie, lub wszyscy są w tym samym kolorze? To nie przez przypadek. Kolor ma bardzo duże znaczenie i zaleca się wykorzystanie maksymalnie 2- 3 różnych kolorów. Wykonując sesję na plaży najpopularniejszymi kolorami w okresie letnim są : BIELE, BŁĘKITY, SZAROŚCI, RÓŻE, BEŻE I WSZELKIEGO RODZAJU PASTELOWE ODCIENIE a w okresie jesienno zimowym dominującymi kolorami są: BUTELKOWA ZIELEŃ, GRANTOWY, ŻÓŁTY, MUSZTARDOWY, BRĄZY.

Decydując się na konkretny kolor, zwróćmy uwagę by wszyscy członkowie rodziny byli dopasowani do siebie kolorami.

4 UNIKAJ NADRUKÓW, NAPISÓW I WSZELKICH WZORKÓW NA UBRANIACH, PASECZKÓW.

To wszystko będzie odciągać od Was uwagę. To Wy macie być w centrum uwagi i wszelkie rozpraszacze na ubraniach są zbędne. Poza tym zdjęcia tracą swój profesjonalny urok, gdy jesteśmy na nich ubrani tak „ zwyczajnie”. Najlepszą opcją są ubrania w jednolitych kolorach, gładkie. Wyjątek mogą stanowić letnie sukieneczki z delikatnymi motywami kwiatowymi, mazajami itp.

Jeśli masz problem z wyborem ubrań nie przejmuj się. Często podpowiadam, która stylizacja z Waszej szafy będzie najlepiej pasowała do zdjęć. Zawsze możesz liczyć na moją pomoc, podpowiedź i wszelkie sugestie. Doradzę też, które ubrania odrzucić, by nie brać ze sobą zbyt dużo na sesję.

Sesja zdjęciowa na plaży

Sesja zdjęciowa na plaży

Sesja zdjęciowa na plaży

Z dziećmi na plaży

Rodzina na plaży

Sesja zdjęciowa na plaży

Sesja zdjęciowa na plaży

Z córkami na plaży

Sesja zdjęciowa na plaży

Sesja zdjęciowa na plaży

Sesja zdjęciowa na plaży

Sesja zdjęciowa na plaży

Sesja zdjęciowa na plaży

Mama z córką na plaży

Mama z córką na plaży

Siostry na plaży

Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia to zapraszam do kontaktu. Kliknij tutaj.

Inna sesja zdjęciowa na plaży jest też dostępna tutaj