Sesja komunijna – Jak się przygotować?

Choć sezon komunijny jeszcze się nie zaczął, to gorące poszukiwania fotografa do sesji komunijnych trwają już w najlepsze.

Dziś przedstawię Wam krótko istotne informacje dotyczące reportaży i sesji komunijnych.

Kiedy zatem zacząć poszukiwania swojego wymarzonego fotografa na sesję komunijną?
Na pewno nie pozostawiajcie tego na ostatnią chwilę. Fotografowie okolicznościowi, szczególnie Ci cieszący się bardzo dobrymi opiniami i dużym zainteresowaniem mają zarezerwowane terminy już na około rok przed ważnym wydarzeniem. Ale spokojnie można zacząć swoje poszukiwania też na około kilka miesięcy przed. Najbardziej gorącym okresem poszukiwań jest początek roku, kiedy do komunii pozostaje około 4-5 miesięcy.

Decydując się na sesję komunijną w dniu uroczystości musicie zapewne wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

1. Wybrany przez Was fotograf może nie mieć zezwolenia na fotografowanie uroczystości Waszego dziecka w kościele. Nie chodzi tu o posiadanie uprawnień do wykonywania usługi w kościele ( choć te są wymagane ) a o to, że do uroczystości komunijnej jest zadeklarowany już wcześniej inny fotograf (jeden do maksymalnie dwóch), który może swobodnie przemieszczać się w trakcie mszy świętej w kościele i fotografuje wszystkie dzieci. Dlatego Wasz fotograf, zarezerwowany tylko dla Was, często będzie umawiał się z Wami na wykonanie kilku zdjęć po ceremonii lub dopiero podczas Waszego przyjęcia komunijnego.

2. Fotograf wykonujący Wasz reportaż komunijny lub sesję zdjęciową w plenerze w dniu uroczystości, np. tuż przed obiadem, lub po, nie będzie miał do końca wpływu na warunki, głównie te pogodowe w trakcie sesji. Może się zdarzyć, że zdjęcia będą wykonywane w południe, w mocnym słońcu lub może być deszczowo. Wtedy trzeba będzie dopasować się do zaistniałych warunków. Na pewno, w przypadku dużego nasłonecznienia, wyjściem z trudnej sytuacji będzie znalezienie zacienionego miejsca, tak, by słońce nie oślepiało Was za mocno i aby na twarzach nie tworzyły się brzydkie cienie. W przypadku pogody deszczowej, może skończyć się na zrealizowaniu zdjęć tylko w sali restauracyjnej.

3. Wybierając fotografa, który miałby wykonywać Wam sesję zdjęciową w dniu komunii świętej, musicie zastanowić się czy chcecie aby to był:
– tylko reportaż pokazujący Wasze przyjęcie komunijne, spotkanie z rodziną, emocje towarzyszące witaniu się ze wszystkimi gośćmi, krojenie tortu
– czy reportaż komunijny połączony z sesją rodzinną,
– czy tylko sesja zdjęciowa z rodziną ( z ciocią, wujkiem, babcią, dziadkiem itp.) w plenerze, w pobliżu sali restauracyjnej lub w środku, jeśli wnętrze jest ładne i eleganckie.

Musicie pamiętać, że w zależności od tego jaka Was będzie interesowała sesja komunijna inny będzie cennik ( pakiet zdjęciowy). Już na samym początku rozmowy z fotografem warto od razu wspomnieć co Was dokładnie interesuje, jakie zdjęcia chcielibyście otrzymać. Na pewno łatwiej będzie dopasować ofertę sesji komunijnej pod Wasze oczekiwania.

Dziś chciałam Wam pokazać kilka zdjęć z ubiegłorocznej sesji komunijnej Martynki. W związku ze zmianą wszelkich terminów komunijnych wynikającą z obecną pandemią, komunia ta odbyła się w wakacje. Było ciepło i słonecznie. Ponieważ msza była wcześnie to sesję w plenerze zrealizowaliśmy w samo południe. To nie są idealne godziny na fotografowanie w słońcu, ale bywają takie sytuacje, że nie można tego przełożyć. Musieliśmy ratować się miejscami gdzie choć trochę było cienia. Sesja komunijna została zrealizowana w Ciechanowie, moim rodzinnym mieście w Parku Marii Konopnickiej.

Kochani, mam już gotową ofertę na sezon komunijny 2021, tak więc zainteresowanych zapraszam do kontaktu 694 153 809

Sesja komunijna

Sesja komunijna

Sesja komunijna

Sesja komunijna

Sesja komunijna

Sesja komunijna

Sesja komunijna

Sesja komunijna

Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia to zapraszam do kontaktu. Kliknij tutaj.

Inna sesje komunijne są też dostępna tutaj